«Самогубці» на дорогах або Життя ціною у 51 гривню

268
0

Життя ціною всього в 51 гривню. В Україні це мінімальний штраф для тих, хто перебігає дорогу у забороненому місці. Щодоби під колеса потрапляє десяток пішоходів-порушників, і це офіційна статистика. Їх називають самогубцями. Часто вони ризикують власним життям всього лише за десять метрів від «зебри».

Наші журналісти сотню разів наводили як приклад ділянку дороги поруч «підземки». Тут є і зебра, і перехід, і часом гуляє НЕ справжня смерть, проте хмельничани цілими натовпами бігають поміж транспорту та фактично кидаються під колеса. Наче забавляються та жартують із тією, що з косою.

Патрульним розповідають, що готові і на червоне перебігати дорогу, якщо не бачать ніякої небезпеки. Виправдання традиційні – поспішаю, дорога була вільна, не помітила перехід.

Боротися з порушниками можна і треба штрафами, але в Україні розмір покарання – менше ста гривень. Наприклад, в Іспанії, де штрафи для пішоходів чи не найбільші в Європі, перехід дороги в недозволеному місці обійдеться в 2,5 тисячі на наші гроші, а перехід на червоне – рекордні 6 тисяч гривень. У нашій країні, де громадяни не мають грошей навіть на оплату «комуналки», практикують профілактичні розмови. Як це виглядає, Ви й самі знаєте.

Для відпрацювання патрульні обрали локацію на вулиці Шевченка, де пішоходи також систематично нехтують правилами. З порушниками ПДР поговорили, окремих притягнули до адмінвідповідальності. На що сподіваються? Ну хоча б на те, що 1 із 10 таки дослухається і іншим разом обере зебру для переходу, а не біг із перешкодами.