Сам собі сервіс-центр: без бігунців та «рішал»?

410
0

Ось це відео і ще десятки йому подібних роками гуляють мережею. Там, де простий українець опинявся сам на сам із старим та добрим МРЕО, шанси вийти з поєдинку переможцем були нульові. Бюрократичний механізм вмів брати за горлянку, і тоді на арену виходили «бігунці». Непробивні чиновники, довжелезні черги – для них не було нічого неможливого, але, звісно, не за гарні очі, а за великі гроші. Дотепер, – кажуть фахівці СЦ-структур, які прийшли на заміну МРЕО.

Нині найпопулярнішою послугою у сервісних центрах є реєстрація авто, видача водійського посвідчення та онлайн-сервіси. Якщо оформлення автомобіля займає кілька годин, то отримати довідку про несудимість на руки – лічені хвилини.

Як і обіцяли реформатори наприкінці 18-го, запрацював і особистий кабінет водія. Відтак, відомості про штрафи та участь автомобіля в ДТП стали загальнодоступними.

Крім того, номерні знаки можна замовити онлайн та записатися до черги. В ідеалі це насправді дієвий спосіб прибрати корупцію взагалі. Тобто унеможливити контакт між тим, хто може дати, і тим, хто дуже хоче взяти.

Як було раніше. Ще не так давно оформити авто в Україні було випробуванням не для слабкодухих. Доводилося платити – або часом, або грішми. Тепер одним кліком обираємо прізвище та реєструємося. Далі на моніторах у СЦ відображається номер чека, який викликає адміністратор. Час отримання послуги залежить від навантаження.

Не більше години часу і свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки готові. Якщо авто не нове – на місці його одразу оглянуть експерти. Якщо все гаразд – машину теж оформлять за кілька годин. Водії кажуть: зі старою системою не порівняти.

І додають, раніше, аби вирішити усі питання, могли піти тижні. Змінити ж закам’янілу звичку людей вирішувати все через «чорний хід»  – головне завдання реформи МВС. На сьогодні для цього створені відкриті прозорі офіси та електронна черга.

У Європі оформлення авто – максимально швидкий та простий процес. У Німеччині зазвичай авто купують у салонах. І більшість із них торгують не лише новими, а й вживаними машинами. Там водієві потрібна копія посвідчення особи, прописки, техпаспорт і документ-підтвердження купівлі. Ще треба мати поліс автострахування – без нього ніяк. Платити хабар, аби пройти крізь чергу – таке німцю не спаде на думку взагалі. Не в такому близькому, але майбутньому в Україні оформити авто можна буде через Інтернет.