Свято втілення мрії про єдність, якої завжди прагнули – День соборності України

359
1

Щорічно  у цей день Тернопільська область збирає не одну сотню, а то й тисячу українців із різних куточків країни задля того, щоб вкотре згадати події майже столітньої давнини. Свято влаштовують саме тут не випадково, адже річка Збруч була кордоном, що колись розділяв ЗУНР та УНР.

Для українців День соборності носить особливий характер, головна мета та символіка якого –  єднання.

Особливою традицією цього дня є об`єднання двох стрічок у велетенський прапор колонами, що зустрічаються на містку річки Збруч, та обмін короваями.

Ця дата – важлива для кожного свідомого громадянина, та є особливо актуальною для молоді, адже пробуджує любов до традицій та повагу історії, яку потрібно пам’ятати.

Урочистостям передували молебень та церемонія покладання квітів. А далі присутніх розважили творчі колективи святковою програмою.

Заходу раді як місцеві жителі, так і гості. Кажуть, це об`єднує у велику родину, а  масштабність та урочистість вражає.

Зігріли серце присутніх колядками та підбадьорили дух козацькими піснями й учасники хмельницького  ансамблю  “Козаки Поділля”.

Потішили також польовою кухнею, різноманітними смаколиками та виставкою-ярмарком, де кожен  міг не лише подивитись, а й придбати на згадку те, що припало до душі.

У святковій атмосфері відзначили й деяких військовослужбовців, нагородили медалями та вручили презенти.

Присутні не скупились на добрі слова, а найбільше бажали, щоб такий настрій панував частіше, а єднання – завжди.

Хоч святкування Соборності завершилось, та враження у серцях гостей залишились, ми переконані,  надовго.