Скульптури Миколи Мазура у мініатюрі: хмельничанка відроджує те, що заіржавіло

890
0

Він вважав, що Хмельницькому не вистачає сучасної архітектури та доклав руку, ідеї та частину своєї душі до того, аби це виправити. Скульптури Миколи Мазура справді змінили місто назавжди. Абстрактні та своєрідні – вони знані кожному. А тепер – окремі з них просто демонтували, а інша частина іржавіє без догляду.

Ще за життя у своєму інтерв’ю Микола Мазур сказав, що багато зі зроблених ним проектів нікому не потрібні, тож, вочевидь, людям це нецікаво. Ми ж знайшли дівчину, яка цю тезу заперечує. Свого часу Анна була ученицею митця і, без перебільшень, закохана у його творчість.

Саме це і підштовхнуло художницю створити мініатюрні картонні листівки за прототипом скульптур Мазура. Першою спробою став космонавт із парку Чекмана. Точніше, його зменшена копія. Анна вивчила форми та кольори, згодом намалювала металевого велетня на папері, а пізніше – народилася листівка-витинанка.

Аби популяризувати роботи вчителя та висловити своє захоплення – дівчина створила декілька таких листівок. Наступним став лев. Його картонна версія ідентична оригіналу. Така собі творчість у різних масштабах.

Сама Анна малює, відколи себе пам’ятає. Каже: у творчості безвідмовна, на папір переносить будь-які прохання. Ми перевірили – і за декілька хвилин оператор, який опиняється за кадром, теж з’явився на сторінці одного із багатьох блокнотів художниці.

Творчість невизначена, має багато граней, але, на жаль, часто зіштовхується із відсутністю розуміння. Витинанки та листівки зі скульптурами Мазура Анна запропонувала хмельничанам як сувеніри, однак поки що попиту небагато. Тож, якщо і ви хочете мати власну міні-версію абстрактних героїв дитинства – така можливість є. Адже ніхто не знає, скільки ще «вистоять» оригінальні версії без належного догляду.