«Не вкладаючи гроші у школи, ми вкладатимемо їх у тюрми!»

1240
1

Під стінами ОДА із самісінького ранку зібралися на мітинг батьки та учні «Славутинки». Спершу на бюджетній комісії, а згодом і на останній сесії у неї забрали І ступінь, залишивши лиш ІІ та ІІІ. Відтак, першачків , що почали здобувати освіту із поглибленим вивченням мов, та частину вчителів попросили «на вихід».

Обласні обранці сходяться на позачергову, 20 сесію. У своє виправдання кажуть: тоді питання недовивчили. Прийшовши проголосувати за одне-єдине питання, більшість уже має власну позицію. Та й батьки, що згодом прийшли до зали із вулиці, свої плакати тримають над головами у депутатів, множать напругу, що висить у повітрі.

І все було б просто, якби не було б так складно. У прибічників зберегти перші класи є й ґрунтовна опозиція. На її чолі – Іван Гладуняк. Він використовує більше регламентного часу на виступ, аби вказати на недоліки.

Каже, ці діти нічим неособливі, і вкладаючи кошти у «Славутинку», депутати автоматично відбирають їх у решти навчальних закладів. Школа укомплектована усього на 60%, та й витрати на одного учня в 5 разів більші, ніж у інших, а особливо, сільських школах.

До того ж, кошти на навчання у такому випадку мають витрачатися із бюджету міста, що для Кам’янця не є раціональним. До слова, «Славутинка» навчає 367 дітей, із яких більшість, 210 – учні саме  початкових класів. Економію коштів очільник департаменту освіти та науки області називає невиправданою. Адже гарні результати потребують зусиль.

Серед інших аргументів була й відповідність до нового законодавства. Врешті, на з’ясування усіх «за» та «проти» депутати витрачають близько 2 годин. І нарешті – доленосне рішення.

До іншого, доручили департаментові освіти та науки, а також відповідній депутатській комісії до кінця року розробити комплексне бачення розвитку початкової та середньої освіти в області. У 2019 бажають бачити план на вищу школу.

На дворі тим часом – сльози радості та переможні крики! Директор не стримує сліз, та й кілька батьків вдаються до сентиментів.