Сортуй сміття – збережи природу: як цього принципу дотримується хмельничанка

717
0

Знайомтеся, це –  Лариса Черкезова. Жінка уже понад рік сортує вдома сміття. На цю справу її надихнула донька, яка розповіла матері, як шкодять природі звичайні  побутові залишки, та як  жахливо ми можемо поплатитися за свою недбалість.

Родина Черкезових спершу провела власний експеримент: протягом 10 місяців накопичували використані поліетиленові пакети, аби визначити, скільки ж їх назбирається. І результат досліду – направду вражає.

Сьогодні ж пані Лариса відбирає ще й батарейки та макулатуру. Куди ж це все потрапляє із дому жінки?

По всьому місту є безліч пунктів прийому паперових залишків. Їх здачу винагороджують і певними грошовими виплатами. А от із поліетиленовими пакетами ситуація дещо інша. Їх  жінка відносить до пункту збору вторинної сировини, що розташований по вулиці Купріна, за заправкою «Укрнафта». І, на жаль, це єдине таке місце в Хмельницькому.

Наталя – працівник цього пункту. Розповідає, за місяць збирається близько 50-ти кілограмів поліетилену. Та от переробляти отримане немає можливості.

А можливо через те, що немає сміттєпереробного заводу? Хмельничани чекають на нього вже роками. І мова йде вже не про кілограми, а про тони спресованих пакетів, які просто припадають пилом на складі. З кожним роком наш сміттєвий гігант все зростає. Усі ми пам’ятаємо львівську трагедію, і зараз важливо зробити усе, аби вона не стала й хмельницькою.