Спокійно та без порушень, але з певними нюансами: як голосували хмельничани

410
0

Два хвилюючі та навіть подекуди нервових місяці для усіх українців нарешті завершились. Новий гарант нашої держави обраний, тож тепер можна напевно сказати, як все ж минули вибори в Україні та з якими порушеннями довелось зіткнутись. За словами спостерігачів різних організацій, волевиявлення українців, на щастя, відбувалося досить спокійно. Хмельницький у тому не виключення.

Найчастішими порушеннями у день повторного голосування були спроби видачі членами виборчих комісій бюлетенів без пред’явлення паспорта, як того вимагає процедура. Такі зловживання зафіксували на близько 15% дільниць. Здивувало й те, що спостерігачів на місцях для голосування майже не було.

Ще одним типом порушення стало розголошення таємниці голосування. Часто це ставалось через необережність самих виборців.  Порівняно із першим туром, дещо поменшало й тих, хто хотів сфотографувати бюлетень.

За офіційними даними, знову віддати свій голос прийшло дещо більше виборців, аніж у першому турі. Відзначають і кращу злагодженість роботи між окружними та дільничними комісіями. Загалом, вибори в Україні були прозорими та побоювання іноземних сусідів щодо фальсифікацій під час їх проведення, на щастя, не підтвердились.