Спортивний рух від Олександра Педана: старт – у Хмельницькому

842
0

Чирлідинг, флорбол, воркаут, ю-денс, хортинг та ще багато-багато іншого. Козли, канати та колоди уже давно стали «вигнанцями» у спортивних залах наших шкіл. Урізноманітнити програму уроку фізкультури наполегливо пропонує Олександр Педан. Розповідає, разом із посольством Америки в Україні їздив до США вивчати їхню спортивну модель. І відтворити її тут, в принципі, можна.

Раніше сам чоловік активно займався танцями, згодом у шоу «Підйом» випробував на собі чи не усі види спорту. Каже, бути успішним можна лише тоді, коли не болять суглоби. Перша презентація для вчителів фізичного виховання та директорів шкіл пройшла саме у рідному місті шоумена – Хмельницькому. Згодом завітає ще у 25 – так, аби охопити усю Україну.

Так, до прикладу, розповідає про пе-танк, французький вид спорту, який вигадав чоловік із вадами ніг. Суть його в перекиданні м‘яча, стоячи на місці. Чимось схожий на кьорлінг чи більярд та уже популярний у Києві, Мукачево, Харкові та Ужгороді.

Серед 33 запропонованих видів спорту відзначилися бойові мистецтва, як от наприклад самбо. Так, нині 150 шкіл зареєструвалися для участі у проекті, а 50 уже викладають його на своїх уроках фізкультури.

Головна мета – долучити дітей до спорту та витягнути їх із гаджетів, запропонувати можливість вибору та альтернативу, аби здоровий спосіб життя був ще й захоплюючим. Вчителі фізкультури ідею схвалюють, дехто уже намагався впроваджувати щось подібне. От тільки фінансування залишає бажати кращого.

Для додаткового стимулювання Олександр Педан проанонсував власну щорічну премію у розмірі 30 тис. грн. найкращому вчителю фізкультури в Україні. Також, наприкінці року планують провести уже другі змагання “JuniorZ” серед тематичних видів спорту. А для хмельницьких шкіл зазначили – обирайте, і отримаєте. Досить просити інвентар, який ніхто не хоче використовувати – визначайте свій напрямок, і ви будете здивовані реакцією вихованців.