Справа «підземки»: новий поворот! Влада не знає, де ЇЇ «метри»… але дуже хоче їх забрати

950
0

Ще не народився на світ той Соломон, який розділить по-братньому «підземку». Якщо коротко, влада не знає, де її метри… але дуже хоче їх прибрати до рук. Ну а чому б і ні, якщо прийти на все готове!

Насправді, небагато хмельничан знають , що уже понад рік міське «квіткове підземелля» є величезним каменем спотикання між владою та бізнесом. Рівно стільки часу тривають запеклі битви за квадратні метри… Для перших та других затяжний процес перетворився у «справу честі».

Цього дня магазини зачинені. На порозі з’явилися, чи то, радше, під землю спустилися, влада та керівник комунального підприємства з утримання нежитлових приміщень Олександр Смертельний. Прийшли забирати «своє», хоча прийнято казати – те, що належить громаді.

Хто є хто? З одного боку – влада, яка взялася повертати комунальне майно, віддане в оренду майже два десятки років тому. Мова про 695 квадратів із півтори тисячі. З іншого боку – винаймач ТОВ «Либідь», яке усі ці роки утримувала усю підземку, а не лише свою орендовану частину.

А це, власне, начальник МКП по утриманню нежитлових приміщень. За освітою історик, а працював бухгалтером. Він уже майже рік «бурхливо» керує міським майном – нічогенька кар’єрна драбина. Ми не можемо судити, чи на своєму місці чоловік, але цього дня він точно «не у своїй тарілці».  Історію підземного питання він не знає. А варто було б, бо, скидається на те, що й сам не розуміє, де знайти вчорашній день.

Винаймач зустрічає владу хоч і не з сіллю-хлібом, але не перечить. Мовляв, забирайте свої квадратні метри на здоров’я.  І от проблема! Директор комунального підприємства не знає, де його, а де приватне. Прямісінько як у народному прислів’ї: «Піду туди – не знаю, куди; принесу того – не знати, чого».  Лише з єдиною поправкою на власну кишеню – Олександр Смертельний добре знає, що він хоче, і не цурається цього. Каже, гроші річкою потечуть.

Розшифруємо для глядача! У підземному переході веде бізнес добрий десяток приватних підприємців, які оформили право власності на свої магазини. От саме їх і прийшов відбирати пан Смертельний! Люди із документами на руках кажуть: місто може взяти «свої» квадратні метри без проблем і хоч зараз, а це – площа загального користування, якою рухаються пішоходи, 6 входів та щитова.

А це, знайомтеся, пані Наталя. Вона, як і багато її колег по магазинах, працює у підземці 20 років. Нам каже: зроду магазини не належали місту, вони були приватними. Поведінкою владних візитерів вражена, бо ж скидається на те, що просто прийшли «віджати» чуже. І у кого, спитаєте? У звичайних людей.

Масла до вогню додає й те, що місто, насправді, не має документа із детальним планом підземки, а у самому акті не прописано, що саме винаймач брав в оренду. Лише одна цифра – 695. Чому влада вирішила, що саме торгові площі мають відійти місту – і дитині зрозуміло! Це готовий бізнес, у який не потрібно вкладати гроші.

Власники своє майно віддавати не збираються, бо ж на те мають повне право, а влада, у свою чергу, не приймає те, що повертає винаймач. Звісно, а навіщо їй площа загального користування, із якої не вичавиш ані копійки.

Сьогоднішня делегація зірвала робочий день простим людям та пішла собі геть шукати інші шляхи віджиму чужого майна під дуже гарними та полум’яними гаслами . Схоже, із таким підходом чимало хмельничан дочекаються на своєму порозі таких підприємливих керівників, які просто скажуть Вам у вічі: «А це тепер – наш бізнес!»