Справа “СБУ”: гільзу загубили, а Крайтор і далі працює

1712
2

В лютому 2014 року біля Хмельницького обласного СБУ розстріляли людей. Двоє загинуло, ще низка – поранені. Досі ніхто не покараний, і навіть нікому не оголошено про підозру. Виявляється, військова прокуратура загубила ключовий доказ. Свідкам і учасникам подій погрожували. А тодішній голова СБУ Віктор Крайтор, який публічно взяв на себе провину, досі працює…

Журналісти телеканалу ZIK 9 серпня увечері показали свій матеріал «Хмельницький Майдан: Розслідування, яке згоріло». Наші колеги приголомшили. Як виявилось, слідство військової прокуратури Західного регіону загубило єдину непошкоджену гільзу з місця злочину. За нею можна було визначити, хто і з якої зброї вбив мітингувальників під стінами СБУ 19 лютого 2014-го року.

Сергій Горбатюк наголосив: військова прокуратура Західного регіону висунула версію, що перше вбивство здійснили не працівники СБУ, а самі ж мітингувальники. Разом із тим, адвокат потерпілих Євгенія Закревська переконана, що військова прокуратура свідомо руйнувала розслідування.

Підозрюваним у справі про розстріли біля СБУ у Хмельницькій області був начальник управління Віктор Крайтор. Йому загрожувало до 10 років ув’язнення. Нині у цій справі він проходить як свідок. Військова прокуратура зняла із Крайтора усі обвинувачення. Далі більше. Нині він працює в одному з управлінь СБУ і обіймає посаду на державному підприємстві «Украерорух». На офіційний запит журналістів телеканалу ZIK щодо нинішньої посади Віктора Крайтора СБУ відповідати відмовилася.

У ході розслідування журналісти з’ясували, що з території управління зник журнал видачі зброї. Крім того, зник носій, який містив відео з камер спостереження – жорсткий диск комп’ютера. За цими відео можна було визначити, хто стріляв в людей. Колишні працівники управління стверджують, що він згорів. Зараз справу передали управлінню спецрозслідувань Генеральної прокуратури. Саме це відомство розслідує злочини, скоєні на столичному Майдані в 2013-му і 2014-му роках.