Справжнє свято в історичній атмосфері: Меджибіж відзначив 873-й день народження

444
0

Невеличке селище міського типу, котре зачаровує своєю красою, розташувалось за 25 км від Хмельницького. Невимовної краси пейзажі, а ще історичні будівлі, котрі з року в рік манять сюди сотні туристів.  Меджибіж  уже давно став однією з найбільш упізнаваних візитівок Хмельниччини.

Сьогодні Меджибіж знаменитий насамперед своєю фортецею. Ця споруда — найстаріша з усіх, що є на землях Поділля.  Приїхавши сюди, ви потрапляєте немов у середньовічне поселення. На мить можна уявити, що навколо не сучасні мешканці міста, а справжні князі, лицарі, лучники, ремісники.

Із незвичайною атмосферою свого краю погоджуються самі жителі селища. А як тільки приходить літо – вони традиційно відзначають день народження рідного Меджибожа. Нині це – уже 873 річниця. Танці, співи, подарунки та щирі посмішки вказують на те, що настало одне з найулюбленіших свят усіх тутешніх.

Такі свята, як ніщо інше, привертають увагу до центрів української спадщини, котрих, до слова, залишилось не так уже й багато. Чимало людей, місцевих та й не зовсім, з’їхались до самого серця міста, аби відзначити День Меджибожа, щоб на кілька годин відірватись від буденної роботи та по-справжньому відпочити душею.  Тут, у самому серці селища,  гуляють і малі, і дорослі.

Надважлива у розвитку культурного центру й підтримка друзів. Їх у Меджибожа чимало. Одним із таких є благодійна Організація «Фонд родини Кольгофер», котра впевнена, що такі свята як ніколи допомагають привернути до міста заслужену увагу.

Окрім традиційних  смаколиків для місцевих мешканців, котрих до слова роздали кілька тисяч, подарунками вітали й ще одну сьогоднішню іменинницю Меджибожа. Валентина Сергіївна ось уже 35 років працює медичною сестрою, допомагає та піклується про своїх односельців, щодня виконуючи надзвичайно важливу роботу. І їй за це надзвичайно вдячні усі місцеві. Зізнається, подарунок отримала надзвичайно цінний, та й емоції від такого привітання незрівнянні.

Щасливі очі дітей та непідробні емоції дорослих. Саме це було найкращим подарунком для усіх організаторів свята, адже іноді за постійною роботою та буденними справами нам ніколи розгледіти красу, яка нас оточує щодня. Та, як зізнаються люди, такі свята допомагають їм вкотре переконатись, що надзвичайно щасливі народитись на цій землі.

Місце, у котре хочеться повертатись знову та знову, аби не лише відпочити, а й хоч на хвилинку поринути у історичне багатство наших предків. Адже такі місця, як Меджибіж, з усіма його пам’ятками та архітектурою, повинні бути назавжди не лише закарбовані у нашій пам’яті, а й збережені для наших нащадків. Тому наша мета – оберігати їх що є сили, розвиваючи та примножуючи культурну спадщину.