Стати донором? Запросто! 33 канал уже перевірив на власному досвіді

263
0

За радянських часів донори могли непогано підзаробити. За дозу крові отримували 25 карбованців. Цього дня їх годували ситним обідом із червоним вином, давали два вихідні та навіть додаткові дні до відпустки. Потім «особливу» категорію людей ніби забули, й донорство в Україні зовсім занепало. Частими гостями пунктів переливання залишилися хіба що рідні та знайомі хворого.

Тепер же українці, та й, загалом, хмельничани, все активніше шикуються у черги, щоб здати кров. Особливо популярним донорство стало з початком війни. Тоді з’явилося усвідомлення – це справді може врятувати життя.

Із новачків  – 250 мл, а із донорів, які мають стаж – 450. У цьому, на перший погляд простому, випробуванні для організму надважливим є загальний стан здоров’я, зріст, вага, тиск, рівень гемоглобіну. Загалом, донором може бути будь-яка здорова людина від 18-ти до 60-ти років.

Лікарі у цей день, і не лише сьогодні, закликають усіх здавати кров для хворих. Поділитися своєю готовий і наш Денис. Це робитиме уже вдев’яте. Втім, зважитися на такий крок вперше було нелегко. Лякала процедура із джгутами і голками. Визнає, тоді ледь не втратив свідомість.

Сьогодні в Україні 50 тисяч чоловік, що набули статусу «Почесний» і 16 «Заслужених» донорів, а це люди, якi добровільно поділилися життєдайною рідиною понад 100 разів.

Мільйони людей в Україні отримали нове життя завдяки благородним вчинкам мільйонів інших людей – донорів. Студенти, правоохоронці, спортсмени та артисти – діляться кров’ю люди різного віку, статі чи професії.

Аби завжди бути в донорській формі, наш Денис обіцяє дотримуватися режиму харчування, не вживати алкоголю та ліків. Тоді його кров постійно поновлюватиметься, а організм зміцнюватиметься. Додатковий бонус – регулярні безкоштовні обстеження, адже лікарі мають бути впевнені в якості кожної краплини. Своїх друзів та усіх хмельничан ми закликаємо поділитися кров’ю через соцмережі.