Сторічні вишиванки із приватної колекції та чому полісмени Хмельниччини відмовилися від форми

405
0

Її носили наші пращури, за вишиванку могли репресувати, а кожен регіон вкладав у візерунок свій особливий сакральний зміст. Через роки утисків та знецінення усього українського старовинних сорочок залишилося небагато. Деякі у своїй колекції зберігає Світлана Делікатна.

Нині до Дня Вишиванки із захватом виставила свою цінну колекцію на загал, а прийняли її у холі Головного Управління Національної поліції, що по вулиці Зарічанській. Загалом, це 45 жіночих сорочок подільського регіону. Із Хмельницької області має лише 3 екземпляри, більш широко представлена Вінниччина. Сформувала колекцію усього за 2 роки банально через Інтернет.

Низь, лиштва, штапівка, вирізування, ніжна мережка на подолі – усе це важливі особливості кожного вбрання. Каже, найдешевшу вдалося придбати усього за 400 грн.,а про найдорожчу не говорить, лише натякає: це не одна тисяча.

Цього дня правоохоронці хто у звичному діловому стилі, а хто навіть форму змінив на вишиванку. Що й казати, автентники у скринях не знайшлося – здебільшого, це сучасні сорочки, які лише розпочинають свою історію.

Із більшим трепетом до традиційного вбрання ставляться жінки. Кажуть, вважають себе берегинями роду і переконані – формувати сімейні реліквії можна розпочинати і сьогодні.

Вишиванка – обличчя нашої нації. На кінець можемо лише закликати, зазирніть до бабусиної шафи, можливо, там Ви знайдете справжній скарб.