Страшний діагноз «правець» – інфікованій подолянці поки не кращає

726
0

Майже 2 тижні уже минуло від поранення семирічної Вікторії. Проте, дівчинка і досі перебуває у штучній комі. Ми вам уже розповідали про те, як маленька подолянка поранилася шифером. Мама-фельдшер рану обробила, але до лікарні не звернулася. За кілька днів медики поставили страшний діагноз – правець.

Вікторії вводять снодійне та препарати, що розслабляють м’язи. Адже судоми, що їх спричинює правець, може навіть ламати кістки. На жаль, статистика лікування цього гострого інфекційного захворювання невтішна – смертність сягає 60-80%.

У лікарні нарікають, хвороба лікується дуже непросто. Стан дівчинки і досі залишається стабільно важким. Але він, принаймні, не погіршується, а це, кажуть, уже успіх. Чи покращає малій, лікарі зможуть сказати лиш за 3 тижні спостережень. Те, що дівчинка не була вакцинована, дуже ускладнює ситуацію.

До слова, імуноглобулін до дівчинки прийшов із Міністерства охорони здоров’я, а от протиправцевої сироватки на теренах країни не знайшлося. Рідні шукали препарати за кордоном.

Правець – хвороба підступна, тож казати, що найгірше уже позаду, поки що не можна. До слова, в Україні усе більше батьків відмовляються від щеплень проти правця. Зазвичай, не довіряють якості препарату, адже той виготовляється у Індії, а після нього малеча і справді кілька днів може почувати себе недобре. Три дні може тягнути ноги та дещо підвищитись температура, проте це ніщо у порівнянні із наслідками повноцінного захворювання. Так, на Хмельниччині за останні три роки від правцю загинуло 5 людей.

Тож, не нехтуйте своїм здоров’ям та зважуйте усі «за» та «проти», перш ніж відмовлятися від вакцини. А також закликаємо усіх хмельничан – при пораненні та найменшому погіршенні самопочуття негайно звертайтеся до лікарів.