Стрічка “Невидимий батальйон” як жіночий погляд на війну

352
0

Доля жінок на війні, екранізована жінками. Назвати їх слабкою статтю й язик не повернеться… Відчайдушні та чарівні беруть на свої тендітні плечі тягар, який  під силу не кожному чоловіку. Шість історій, шість українських героїнь, які воювали на Сході, розповіли про своє життя у документальному фільмі.

Показати світу нелегкі долі жінок у зоні АТО взялися також жінки. Автор ідеї проекту та менеджер фільму завітали і до Хмельницького. Розповіли, що знімали картину з метою зробити жінок видимими у війні, адже вони відіграють далеко не останню роль у тих важких реаліях.

Авторка проекту – уродженка Хмельниччини, а саме із Кам’янця- Подільського, тому не показати своє творіння на малій батьківщині просто не могла. «Невидимий батальйон» вже побачив світ, вперше був продемонстрований восени 17-го, переглянули його й у Європі, Сполучених Штатах та Канаді. Звісно, знайшлося чимало глядачів й у нашому місті.

На широкий загал поки що документальну кінокартину не демонструють, адже вона бере участь у різноманітних фестивалях, проте для студентів, курсантів та активної молоді можливість поглянути на війну під іншим кутом організовують. Роблять це із власної ініціативи з допомогою небайдужих.

Героїні картини – різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими званнями та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала війна, і їх історія створюють об’ємну картину становища жінки у статусі захисниці.

Обіцяють, на широкому екрані «Невидимий батальйон» з’явиться уже за півроку. А наразі він продовжує подорожувати світом, показуючи долі українських військових жінок, їх відданість власній державі та боротьбу за мирне небо над рідною землею.