Нові правила для субсидій: чи можна уникнути черг та кому відмовили у «підтримці»?

940
0

Оплата комунальних послуг стає чи не найбільшою частиною витрат  – майже 42% від зарплати українці віддають, аби була вода, газ, тепло та вивозилось сміття. І якщо попервах слово «субсидія» лякало, нині, аби її отримати, вишиковуються кількагодинні черги.

Минулого року субсидії отримували 265 тис. сімей із області, а це, до слова, більш ніж половина. Проте, коли володієш інформацією –  володієш і світом. Так, багато обізнаних подолян пішли «в обхід» закону, отримуючи субсидію тоді, коли її бути б не мало.

Так, лише у Хмельницькому за новими правилами право на субсидію втратили близько півтисячі родин. Зокрема, тепер Ви не отримаєте субсидію, якщо за останні 5 років придбали автомобіль  або у минулому році потішили себе розкішшю в понад 50 тис. Також, є обмеження в площі – квартири не більш ніж 120 кв. м., будинку – 240 кв. м. Якщо у Вашій родині хтось «розлігся на канапі» – на субсидію теж не чекайте. Безробітним і, тим більше, заробітчанам, теж відмовлять. Усі ці факти за необхідності перевірятимуть й соціальні інспектори.

Ходитимуть вони, щоправда, попередньо інформуючи населення та лише у випадках, коли виникне підозра щодо махінацій.

Також, розповідають, конфлікти можна залагодити зі спеціалістом на місці. Якщо ж Ви все ж певні у своєму становищі, радять не стояти в чергах, а надіслати заяву й декларацію поштою. Одинокі пенсіонери можуть подати лише декларацію щодо відсутності майнових змін.

Врешті, нагадують, якщо Вам вийшло зменшити споживання комунальних послуг, отримуючи субсидію, держава «докине» до Вашого сімейного бюджету. Так, лише хмельничанам повернули десь 2,5 млн. грн.