Тергромади відзвітували про свої здобутки… і навіть отримали нагороди

346
0

Реформа, яка спонукає об’єднуватись задля реалізації масштабних цілей – децентралізація. Увійшовши в життя українців у 2014-му, принесла зміни в ті громади, які не побоялися нового. Не збавляючи обертів, кількість ОТГ  в Україні збільшується надшвидкими темпами.

Реформа діє уже 4-й рік. За цей час громади навчались втілювати задумане в життя. Звісно, не обходилось і без помилок. А щоб їх не повторювати, необхідний досвід тих, хто знає, як жити у реаліях децентралізації. Для кращих практиків місцевого самоврядування  влаштували Всеукраїнський конкурс, метою якого було відібрати, визначити та поширити достойні приклади розвитку території. Для цього громади заповнювали заявки, у яких викладали досягнення свого краю. Експерти оцінювали те, що  на папері, і усе перевіряли практично.

 

Співпраця між громадами – запорука успіху. Аби ОТГ обмінювались  досвідом, для них час від часу влаштовують спеціальні зустрічі та семінари. Один з таких відбувся й на Поділлі. Зустрічали гостей із  Дніпропетровщини, Полтавщини та Харківської області. Але саме на Хмельниччині приклади місцевого самоврядування виявилися найвдалішими.

До участі запрошувались тергромади всіх рівнів, тем для конкурсу було три, а от самих заявок надійшло аж 119. З них майже 3 десятки кращих відзначили спеціальними нагородами.

Досвід – головна винагорода. Успішна громада має можливість залучати інвесторів, які не боятимуться вкладати кошти у розвиток території, адже знатимуть, що тут люди розпоряджатися ними вміють правильно.

Саме Дунаєвецька ОТГ стала лідером Хмельниччини. Продемонструвавши результат своїх нововведень – отримали дві відзнаки.

Організовує конкурс Мінрегіон у партнерстві з Радою Європи. Та й сам досвід перейняли з інших країн, і, як показує практика, його вдало передають громадам по всій нашій державі. Люди розуміють: лише обмін знаннями та навиками може запобігти помилкам та надихнути на вдалу працю.

Жити в достатку, мати гідну роботу та отримувати якісні послуги у рідному краї – те, чого прагнуть люди.  Вони готові змінюватись та навчатись, і їм у цьому раді допомогти.