Убиті КГБ та замучені у засланні: хмельничани вшанували пам’ять жертв політичних репресій

550
0

Вони могли приїхати серед ночі на «чорному вороні» і назавжди змінити життя не однієї родини. Репресії, депортації, вбивства. Кривав рука КГБ знищувала кожного, хто посмів бодай подумати про повалення чи підрив авторитету комуністичного режиму. Вшанувати пам’ять убитих хмельничани зібралися біля Ангела скорботи.

У Хмельницькій області біда торкнулася 120 тисяч осіб, 53 тисячі з яких були розстріляні. Принагідно, уже за наших часів практично усіх реабілітували. Більшість родичів про долі найближчих людей можуть дізнатися хіба що із архівів. А до цього довгі роки доводилося жити примарною надією.

Більшість родичів репресованих і досі не відають, за що забрали та убили членів їх родини. Проте, серед наших земляків багато й тих, хто постраждав за відстоювання та відродження національної української ідеї. Серед них і Кузьма Матвіюк.

Пам’ятати тих, кого у кривавій м’ясорубці тоталітарний режим просто знищив, часто навіть не розбираючись у достовірності доносів. Саме це не робить їх жертву даремною.