Уже не 39, а усього 2: «Центр UA» розглянув програми кандидатів у президенти «під мікроскопом»

108
0

Уже не 39, а усього 2. Кандидатів у президенти поменшало, а день Х стає все ближчим. Перед початком другого туру «Центр UA» провів детальне порівняння обіцянок Володимира Зеленського та Петра Порошенка. Нагадаємо, кандидати не змінювали свої програми після першого туру, просто тепер можна прискіпливіше проаналізувати і порівняти позиції.

Зокрема, зазначили, програма Порошенка дещо схожа на звіт за виконаний період, а от у Зеленського простежуються пункти, які уже по факту виконуються. Що схожого? Обидва прописали продовження процесу децентралізації, Зеленський – прибічник електронного врядування. Окрім того, підтримують впровадження вибрів за відкритими списками, пропонують проводити референдуми, от тільки Порошенко зосереджує увагу на місцевих. Петро Олексійович більше за опонента зважає на питання мови та культури. На противагу, Володимир Олександрович суттєво розширив пропозиції у сфері екології.

Тому над поверненням Криму працюватимуть. Стосовно питання миру, рішення пропонують різні. Зеленький прописав переговори у форматі Будапештського меморандуму, тобто долучивши усіх підписантів до обговорення. Порошенко ж бачить вирішення конфлікту у вступі до НАТО, а також залучення міжнародної місії ООН. Обидва бачать військово-технічну модернізацію за рахунок внутрішнього виробництва, Володимир Олександрович лишень уточнює – хоче відмінити монополію «Укроборонпрому».

Незалежно від того, хто стане президентом, у нас буде страхова медицина. Зеленський планує ввести обов’язковий щорічний медичний огляд, хоча нині він також доступний у добровільному форматі. Серед цікавого – новації у освіті. Порошенко планує залучати до роботи в українських школах носіїв англійської мови, а от Зеленський бажає підтримувати і розвивати приватну освіту. Врешті, якщо Ви хочете переглянути програми детальніше, пропонуємо зробити це просто зараз.