Уже понад рік лежить повалена: чому досі не почали реставрацію стіни Кам’янець-Подільської фортеці?

257
0

Вночі 14 лютого 2018 року одна зі стін Кам’янець-Подільської фортеці завалилася. Тоді це наробило чималого ажіотажу у ЗМІ та соцмережах, адже годі шукати виправдань, слід визнати – не вслідкували, не вберегли.

Тоді під загрозою опинилися і прибічні стіни, але врешті вони таки вистояли. Місцеві списують усе на автомобільний рух, адже він тут, хоч і платний, проте жвавий. Також, були неодноразові звернення до влади обмежити тут не лише проїзд, а й масові заходи. Адже гучні фестивалі гриміли та створювали додаткові вібрації. Відтак, і «Республіка» у 2018-му відшуміла у Хмельницькому. Але автівок у Старому місті менше не стало.

Якщо скласти усі кошти, що були виділені за цей рік із різних фондів та бюджетів, вийде чимала сума – 8 млн. грн.., проте кажуть – велика частина з них пішла на банальні паперові витрати. Адже усі комісії та дозволи, особливо для історичної спадщини такого рівня, не тільки тривають довго, а й вартують чимало.

Загалом, тендер виграла фірма, що й здійснювала першопочаткові роботи із ліквідації лиха. Вартуватиме повна реставрація майже 4 млн. Нагадаємо, 8 років тому відновлення поваленої вежі «Квітка на камені» потягнуло на практично аналогічну суму.

До слова, саме ця стіна фортеці «молодша» за увесь  замок аж на 7 століть. У 1874 році браму Станіслава Августа, що там була, розібрали. А ще ледь більше 90 років тому кладка уже падала. Врешті, фактичний початок реставраційних робіт планують уже на травень цього року. Тож, маємо надію, що наступний туристичний сезон розпочнемо із уже цілісною Перлиною Поділля.