«Україну» поглинув вогонь… та чи випадково?

271
0

Камери відеоспостереження над Старим містом зафіксували перший дим о 20:30. На кадрах чітко видно, що зайнялося із центру будівлі. Десь через півгодини примчали надзвичайники. На той момент дах «України» палахкотів як смолоскип.

Що стало причиною займання – поки що не кажуть. У ЗМІ лунає дві звичні версії – необережне поводження із вогнем або ж підпал. Перед цим на даху «України» бачили підлітків. Тоді ж з’явився напис «Макс Корж».  Як повідомила начальниця освіти Світлана Старченко, це трапилося кілька тижнів тому. Дітей із даху зняли, а із батьками провели бесіду.

А таким готель був колись. Красеня на 210 місць ввели в експлуатацію у 1960 році. Із «нульових» готель – на реконструкції.

За інформацією НГП, у 2015 році депутати міської ради надали дозвіл ТзОВ «Сатека» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки  під житловий багатоквартирний будинок. Саме на місці готелю-погорільця. Щоправда, після консультацій обранці виключили із проекту пункт про припинення права користування ділянкою з попереднім власником. А це «Європа-2002», яке й продало готель «Сатеці».

До слова, названі товариства мають між собою певні зв’язки: кінцевим бенефіціарним власником «Сатеки» є Алагар Фаїз Шахер Махамед, а її засновники – мешканець Тернополя та ТзОВ «Європа-2002». Та ж «Європа» за понад десятиріччя не спромоглась реконструювати «Україну», а тепер вирішила будувати житло. Цілком логічне і прибуткове рішення, зважаючи на те, що готель прописався у самому серці Старого міста.

Далі більше: Алагар Фаїз Шахер Махамед та ТзоВ «Європа-2002», за інформацією єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, мають одну й ту ж юридичну адресу – Київ, Печерський район, вулиця Інститутська, квартира 44. Ще один факт: «Сатека» зареєстрована у Кам’янці на вулиці Лесі Українки. Це, власне, адреса готелю Україна. От тепер скажіть – випадково зайнялось? Не думаємо.