Об’їхати уже не вийде: Укртрансбезпека виявлятиме “перевантажників” новою спецтехнікою

488
0

Хвилястий асфальт та пошкоджені дороги, котрі щороку тягнуть із дербюджету, у середньому, 2-3 мільйони гривень. Причиною тому водії, що, часом, не знають міри. Боротьба із порушниками не завжди давала бажаний результат, проте зміни торкнулися й цієї сфери. Габаритно-ваговий контроль, що багато років існував лише законодавчо, тепер працює на практиці.

Лабораторії такого типу сміливо можна назвати інновацією,  що розширює можливості інспекторів. Адже раніше обходились лише габаритно-ваговим комплексом, рівень оснащення якого набагато нижчий.

Ці пункти контролю дають змогу всього за декілька хвилин дізнатись про технічний стан транспортного засобу та виявити, чи не навантажили, часом, водії зайвого.

Процедура вагового контролю здійснюється за допомогою спеціальних плит із влаштованим блютуз-датчиком, що передає  інформацію на пункт прийому про кожну вісь із точністю до  кілограму.

Тепер навантажити зайвого буде на так вже й просто, точніше, не так дешево. Водіям, котрі “перебрали” із багажем, доведеться оплатити його, при чому, у євро. Вилучені кошти й підуть на відновлення пошкоджених доріг.

Не менш важливим та корисним є те, що такі міні-лабораторії є пересувними. Це дає змогу здійснювати контроль у будь-якому куточку області. Тож об`їхати такі пункти, як у старі добрі часи, уже не вийде.

За кілька днів інспектування фахівцям вдалось виявити уже чималу кількість  “перевантажених”. До таких нововведень більшість водіїв були не готові, що й викликало у них здивування.

Полюють на оснащених автівках не лише на габаритний далекобій. Під роздачу потрапляють і пасажирські перевізники, що полюбляють “бомбити” без ліцензії, та автобуси, що часом схожі на банку шпротів.

Як показує практика таких рейдів, майже усі автобуси запаслись ліцензіями, чого не скажеш про таксі, що частенько ховають шашку. За такі ризиковані перевезення “тіньовим” водіям доведеться вийняти із бардачка чималу суму.

Самі ж фахівці Укртрансбезпеки вважають, що із таким надійним помічником вплив на неслухняних водіїв буде набагато результативнішим.  Тож нехай це буде своєрідним зверненням до порушників, адже тепер неочікуваний рейд може спіткати будь-де.