УМК і ОСББ: гроші на вітер? Чи вистачить на баночку фарби?

291
0

Жити під «крилом» ЖЕКу чи ОСББ? Вибір між цими двома «господарями», як показує практика, досить вагомий для мешканців багатоквартирних будинків. Думки хмельничан стосовно цього не одностайні.

Віктор мешкає у цьому будинку уже більше 30 років. Каже: щомісяця на квартплату, враховуючи квадратуру помешкання,  він витрачає в районі  270 гривень.  Але куди діваються ці гроші, як запевняє сам, не знає.

Чоловік  зізнається, такі проблеми, звичайно, справа рук комунальників, але без ініціативності мешканців проблема не вирішиться.

Кожен будинок має свій тариф: залежить він від наявності та стану ліфта, площі прибудинкової території  і покрівель, протяжності каналізаційних мереж. Звісно, чим старший будинок, тим більше виникає проблем. Але вирішувати їх часто не поспішають. Своє незадоволення роботою ЖЕКів люди висловлюють у соцмережах. Однак, і ЖЕКівці, у таких дискусіях не мовчать.

Перевагою ОСББ є ще й відсутність сплати 20% ПДВ, як то є із ЖЕКами. Відповідно, й сума, яка залишається на балансі будинку, – значно більша. Об’єм внесків мешканці можуть визначати самостійно на загальних зборах, обговоривши нагальні потреби своїх домівок.

Обслуговування будинків, у будь-якому разі, вартує нам чимало. Але що отримуємо в результаті? До прикладу, європейці за великі гроші купують і якісну послугу. У разі заборгованості їх припиняють обслуговувати, але якщо компанія не дотрималася контракту, то її покарати теж можна – і через суд, і фінансово. Адже іноземцям не подають неякісний газ, не вимикають воду без попередження, а з кранів не тече рідина кольору «кока-коли», та й двірники виконують свою роботу справно, адже знають, що оштрафувати можуть не тільки мешканця, але й виконавця.