Урок, який може зробити здоровішим: як учитель фізкультури загартовує малечу

977
0

Загалом у навчальному закладі – понад сім сотень  дітей, однак відчути на собі нові техніки фізичної культури пощастило лише одному класу. Загартовування іще кілька десятків років тому було одним із невід’ємних частин проведення уроку фізкультури, сьогодні ж такі заняття – виняткові.  Адже підготовка потребує багато часу, широких знань педагога та, звісно, завзяття самих вихованців. Усього цього не забракло у одній із хмельницьких шкіл.

Ініціатор ідеї – саме учитель фізичної культури. У школі працює уже 12 років. А от ідея загартовувати учнів з’явилася нещодавно – перейняв досвід закордонних шкіл Педагог зізнається: довго не наважувався запровадити такі заняття в своєму закладі, адже мова, в першу чергу, йшла про здоров’я дітей.

Перші загартовування розпочали ще взимку – тоді діти разом із вчителем  на вулиці перебували не більше 10 секунд. Сьогодні ж цей час збільшили до півхвилини. До цього увесь клас проводить розминку, завдяки якій діти розігрівають та готують тіло до зустрічі із крижаною водою.

Не дивлячись на холод за вікном, учні у захваті від таких занять. Діляться: спочатку було страшно, але після першої спроби усі побоювання розвіялись, і тепер чекають уроків фізкультури з нетерпінням.

Батьки до такої ідеї поставились з пересторогою, але вислухавши усі рекомендації вчителя, все ж погодились.  За словами педагогів, такі заняття уже принесли користь, адже кількість застудних захворювань у цьому класі порівняно з іншими – значно менша. Тож, як то кажуть, привчати дітей піклуватись про власне здоров’я потрібно змалечку. І чим більше, тим краще.