Усі вулиці Хмельницького на сторінках однієї книги: Сергій Єсюнін презентував новинку

657
0

Довгі дні та навіть ночі у архіві, прогулянки як світлими, так і темними провулками, довгі розмови за чаєм із старожилами – і усе, аби створити її. Книга «Вулиці міста Хмельницького» вперше вийшла друком у 2008. Над нею Сергій Єсюнін працював близько 3 років. А безпосередньо історію вулиць почав збирати ще у середині 90-х. Нині до уваги містян – друге видання, перероблене і доповнене.

Це, власне, свого роду історико-наукове видання. У алфавітному порядку перераховані усі вулиці міста, а ще інформація, на честь кого названа, коли з’явилася, перейменовувалась та які визначні об’єкти там розташовані.

Ще за Царських часів у нашому місті як таких назв вулиць просто не було. Усе виникало хаотично. Так, чи не найстаріша Проскурівська могла називатися і Олександрівською, і Летичівською, і Шосейною  – кому як більше подобалось. А до 1940 року щодо цього взагалі не існує жодного офіційного документу.

Офіційний поділ на мікрорайони, до слова, відбувся лише у 70-х роках минулого століття. У книзі також додали і їх історію. Наприкінці автор виокремив і номери окремих документів. Врешті, як зазначають, аналогів такої збірки по інших містах не знають.