У Кам’янці рятують пернатих від екологічного лиха

386
0

Надзвичайники, містяни та дослідники просто збилися з ніг на увесь цей час губилися у здогадках. На загал лунало декілька версій, котрі призвели до лиха: навмисне забруднення та витік нафти. Все ж мусили щось негайно робити, аби докопатися до правди.

За дослідження взялися комунальники – вони бурили по місту свердловини, щоб узяти ґрунт на аналізи. Озброїлися і металошукачами. На території міського парку навіть натрапили на підземну знахідку, схожу на ємність. Розкопали, але нічого не знайшли.

У свою чергу кам’янчани теж не стояли осторонь. Вони ділилися інформацією та власними спостереженнями. Хтось бачив, як маслянисті речовини витікали у різних місцях. Найзаповзятіші фантазери висловлювали припущення, що у центрі міста залягає пласт нафтового родовища. А от старожили мали іншу версію. Мовляв, під час Другої світової німці закопали у землю цистерни з пальним.

За результатами досліджень, нафта з’являється у воді під час підйому ґрунтових вод. Щоб очистити землю, фахівцям потрібен час та гроші. Щоб врятувати «Лебедине озеро», зведуть фільтрувальну станцію. Наразі на «Лебединому озері» встановлюють шлюзову завісу, які очищуватимуть підземні води, що потрапляють до водойми. Вже навесні чиновники планують закінчити очищення водойми, повернути до озера лебедів. Двоє чорних австралійських лебедів зараз мешкають в еколого-натуралістичному центрі. З ними все гаразд.