У Лехнівці селяни стали на захист фруктового садка: чи є шанс вирішити конфлікт мирно?

239
0

Війни між орендарями та населенням уже давно нікого не дивують. Сценаріїв – безліч: людям не віддають кошти за паї, хімікати для обробки полів отруюють тварин та птахів, або ж, як в цьому випадку, знищується усе, що багато років зростало на орендованій землі. У селі Лехнівка, що в Ярмолинецькому районі, на садок розміром у 37 гектарів, що протягом багатьох років дарував мешканцям свої плоди, прохолоду влітку та можливість відпочити на природі, піднялася сокира…

Автор: Садок перебуває у державній власності. Декілька років тому люди хотіли його розпаювати та залишити невеличкі частини кожному мешканцю. Проте, тоді справу не довели до кінця. Тепер же землю орендує приватний підприємець. Він за державними торгами виграв ділянку на аукціоні і має право розпоряджатися нею протягом 7 років. Усі відповідні документи надав працівникам поліції, які прибули на виклик.  

Натомість, на рахунок сільської ради щорічно надходитимуть кошти в сумі, за якою і був виграний аукціон – це 129 тисяч гривень. Депутати сільради за загальним рішенням можуть вільно використовувати ці гроші. Мешканці написали відповідне звернення, аби гривні пішли на благоустрій села. Та от, поки не почули відповіді, обурюються: хто дав указ про проведення торгів? І чому про це ніхто не попередив селян?

Люди кажуть, не стали б проти, якби бізнесмен не почав сотнями зрубувати багаторічні насадження. Згідно із договором, цільове призначення цієї ділянки – ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Як з’ясувалося, орендар має право чинити так, як вважає за потрібне, навіть зрізати дерева, але за умови, що висадить нові.

У Держгеокадастрі нам розповіли, земельна ділянка перебуває у державній власності й згідно чинного законодавства її мали право виставити на аукціон. Окрім того, вирубка дерев – дозволена в рамках договору. І актів списання на це складати не потрібно.

Звісно, що, побачивши пеньки замість яблунь, люди стривожилися, однак, не розібравшись у справі, одразу забили в усі дзвони. Для того, аби непорозумінь не виникало, підприємцям варто частіше йти на контакт із населенням та обговорювати питання, які хвилюють людей, адже усі спірні моменти можливо вирішити, якщо вести конструктивний діалог і йти на компроміс.