У парку біля Бугу зима зустрілася із весною: хмельничани відзначали Стрітення

820
0

Свято Стрітення має декілька значень. У релігійному аспекті – це 40-й день з народження Ісуса Христа, а ще з’єднання Старого та Нового завітів. А за народним повір’ям, саме в цей день зима зустрічається з весною.

В Управлінні культури та туризму кажуть, цьогорічне гуляння не просто так організували саме  напередодні свята.

У парку імені Чекмана доволі людно. Хмельничани родинами ринули на святкування. Для них підготували концертну програму, де гостей розважали славнозвісні «Козаки Поділля». Залучили і центр національного виховання учнівської молоді, які розіграли сценку історії свята Стрітення. Влаштували й майстер-клас, де бажаючі могли спробувати свої сили в народних танцях.

На території парку облаштували безліч фотозон. Містяни могли «приміряти» українські костюми, віночки з весняних квітів і попозувати з козаками та козачками. Звісно, не обійшлося й без частувань. Хмельничани ласували турецькими солодощами, запашною ухою, гарячим шоколадом. Однак цьогоріч гуляння відбувалося за принципом «сухого закону», адже алкоголю не було, як і головної страви вуличного застілля – шашлику.

Святкування тривали до самого вечора. А ми віримо, що весна, врешті, перемогла та оселилася нехай поки не на вулицях міста, але точно у ваших серцях!