У переддень Водохреща рятувальники нагадали правила безпеки

491
0

Пірнання в ополонку, освячення води та колядки – саме цим завершується цикл Різдвяних свят. Із Богоявленням, або ж Водохрещам, пов’язано багато обрядів та звичаїв.  Існує повір’я, що вода у цей день  лікує душу й тіло. Тому не є дивиною, що біля водойм гуртується  усе більше сміливців, бажаючих зануритися у крижану воду.

На місцях, відведених для пірнання, будуть встановлені пункти обігріву, а також чергуватимуть фахівці. Для них свята – це підвищена напруга.

Цьогоріч умови дещо інші, адже «мінус» до нас завітав не так давно, відповідно, товщина льоду не є безпечною, особливо для великих груп людей. Тому рятувальники закликають приходити для святкових купань у спеціально відведені для цього місця, таких у районі налічується 35.

Окрім пунктів обігріву обіцяють також польову кухню та додаткові біо-туалети, а присутніх розважать культурною програмою.

Ледь не потонув, та був врятований! Щоправда , не по справжньому. У переддень свята на правому березі Південного Бугу провели спеціальні навчання, на котрих продемонстрували, як вибратись із ополонки, якщо все ж втрапив у неї не із власної ініціативи.

У ДСНС особливо наголосили: не варто розігріватись високоградусними напоями перед купанням, адже це спровокує лише небезпечні пригоди.

Тож нехай водохрещенські купання подарують вам заряд сил на весь рік. І будьте обережні!