У Прем’єра на контролі: Гройсман особисто перевірив ремонт “Тещиного язика”

6526
0

Язик, кажуть, до Києва доведе. А буває навпаки, якщо ти – головний ревізор українських доріг. Зі столиці Володимира Гройсмана привело до «тещиного язика», що у Кам’янці Подільському. Щоправда, він прилетів на гвинтокрилі! Тож, ціль візиту – на власні очі побачити та оцінити великий ремонт найбільш аварійного об’єкту області. Не варто навіть нагадувати: щороку саме там трапляється десятки аварій. У 2018-му відрізок шляху врешті вирішили розширити до 16 метрів. Держава, знову ж таки, нарешті знайшла на це гроші. Чи був задоволений Прем’єр побаченим, ми у нього запитали напряму.

Фактично хвилина в хвилину на «Тещин язик» прибуває Прем’єр. Із ним Міністри. З нашої сторони – керівники області та профільних служб. Дорожники ведуть Володимира Гройсмана  до стелажів, щоби продемонструвати темпи великого ремонту.

На Хмельниччині Прем’єр уже вдруге, але, вочевидь, не востаннє… Це ми про дорогу, яку «будують» китайці, якщо це взагалі можна охрестити будівництвом. Проте, цього дня на вустах – «Тещин язик». Власне, Володимир Гройсман прилетів, щоб на власні очі побачити, як ремонтують найбільш аварійну ділянку нашої області.

Тещин язик «славиться» на усю Україну, як надзвичайно небезпечний об’єкт. Чимало ДТП тут скінчалися трагічно, а все через АЖ 17 крутих поворотів. Пригадаємо минулорічний жовтень. Смертельні зигзаги забрали життя 4 кам’янчан. Депутати різних рівнів почали їздити із чолобитною до столиці. І таки випрохали грошей на реконструкцію. Дорожники запропонували розширити ЯЗИК до 16 метрів, влаштувати на підйомі додаткову смугу, а також встановити бар’єрну огорожу. Ціна питання – орієнтовно 140 мільйонів гривень.  Уряд дав зелене світло і гроші.

Хотіли того чи ні, але дорожникам довелось повідомити Прем’єру новину із розряду «ложка дьогтю». На реконструкцію дороги Н-03 Житомир-Чернівці на ділянці поруч Кам’янця-Подільського не вистачає 15 мільйонів гривень. Вийти із цієї ситуації планують за рахунок перерозподілу коштів. Попередньо гроші можуть «зняти» з об’їзної дороги у Кам’янці-Подільському. Попри те, не озброєним оком видно, що смертельний серпантин змінився, а ремонту він не бачив, на хвилиночку, із 1970 року.