Гострий нюх та вірне серце: у Хмельницькому змагалися кінологи з 9 країн

1486
0

Вони можуть навіть відрізнити за запахом євро та долари – даремно й казати про виявлення заборонених речовин. Собаки сміливо можуть долати перешкоди та стануть горою за свого господаря. Вірні друзі та важливі помічники з’їхалися на 4-і Міжнародні змагання кінологічних команд Україна-2018, що цьогоріч проходять у Хмельницькому.

Усього участь візьме 31 команда з 9 країн світу, а саме з Білорусі, Польщі, Австрії, Болгарії, Молдови, Латвії, Словаччини, Грузії та, звісно, України. Змагатимуться у 3 основних напрямках – пошук тютюну, наркотиків та зброї.

Організатори, звісно, сподіваються не лише визначити кращих з кращих, а й перейняти міжнародний досвід, дізнатися про новітні методи навчання та виявлення контрабанди. Кажуть, порода значення має не суттєве. Основне – це спільна праця людини та чотирилапого помічника. Навчаються разом із самого народження песика, тож вміють навіть відчувати настрої один одного.

Як приклад, наводять цифри. Лише у цьому році завдяки спритності собак виявлено незаконне перевезення 18 млн. сигарет, по 5 кг. кокаїну в аеропортах Києва та Одеси. Вражає навіть ситуація, що трапилась буквально тиждень тому.

Вміти працювати на випередження, виявити усі схованки та розкрити усі таємниці – собака та кінолог утворюють єдину команду, що здатна це робити. Завершаться змагання уже 18 травня.