У хід пустив кулаки: сільський голова здійснив напад на працівника агрофірми

313
0

Гарячі конфлікти між Слобідсько-Кульчієвецькою громадою та підприємством «Енселко Агро», більш відоме як «Кернел», тривають уже не один місяць. Ми вам уже розповідали про зібрання, організоване сільським головою Русланом Нестеровим та громадською активісткою Вікторією Кохановською. Тоді на зустрічах у Баговиці та Тарасівці селяни разом із організаторами та запрошеними представниками Компанії мали знайти шляхи вирішення проблем. Однак не те що не дійшли до консенсусу – навіть слова на свій захист аграріям не дали.

Ситуація повністю вийшла з-під контролю. Ростислав працює на підприємстві уже 4 роки. Розповідає, довгий час усе було добре, мирно та без жодних конфліктів. Проте, 20 травня сталося нечуване. Під час робіт на полі, де мала відбутися обробка, про що громаду було офіційно повідомлено за три дні, згідно законодавства, аграріям завадив сам селищний голова та його прибічники. Вони прибули на місце та почали з’ясовувати стосунки. Мовляв, документи, які надали представники підприємства, не відповідають вимогам, тож і права на обробку полів в них немає. І поки агроном намагався вирішити питання мирно, сільський голова не знайшов нічого ліпшого, як застосувати кулаки, ударивши Ростислава в обличчя.

Чоловік показує нам на камеру місце удару – на обличчі у нього помітний синець. Свідки події кажуть, сільський голова поводив себе доволі агресивно. З їхніх слів, у нападника були помітні ознаки алкогольного сп’яніння.

Того ж дня, 20 травня, на місце інциденту викликали правоохоронців, щоб зафіксувати факт злочину. В Кам’янець-Подільському відділі поліції нам розповіли: наразі відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 125 – умисне нанесення тілесних ушкоджень.

Ми навідалися до медичного закладу, куди по допомогу звернувся Ростислав. Згідно із висновком лікаря, у чоловіка забій м’яких тканин обличчя.

Аби отримати пояснення від самого Руслана Нестерова, йдемо до Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради. О 4 годині дня кабінет голови зачинений, при чому – зсередини. Однак Руслан Олегович таки погодився з нами поспілкуватися, проте сам факт побиття повністю заперечує.

Зауважимо, свідки стверджують, що на місці події представники сільського голови вели відеозапис. Та от побачити його нам не вдалося. Як зазначає Руслан Олегович – матеріал наразі в юриста, котрий у відрядженні.

Неможливість контролювати себе, застосування фізичної сили та перешкоджання роботі підприємства – це неналежна поведінка сільського голови. Він, як очільник громади, має оберігати населення і робити все на благо громади та мирного їх життя. Проте, схоже, селянам просто ні з кого брати приклад, адже в цивілізованому суспільстві усі проблемні питання слід вирішувати аргументами та домовленостями, а не кулаками.