Хмельницький навчали бути енергоефективним

306
0

Екологічно чисте та «багате» місто. Вже понад 4 роки Хмельницький співпрацює з проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та Держенергоефективності. Завдяки цьому місто навчилося використовувати альтернативні джерела енергії, а також термомодернізовувати житлові будинки. Тобто, до прикладу, утеплюючи квартири ззовні та встановлюючи металопластикові вікна. USAID також мільйоном доларів профінансував у нашому місті установку з дегазації. Цей прилад видобуває газ на сміттєзвалищі та переробляє його в електроенергію.

Ще з 2016 року Хмельницький зобов’язався виконати план зі сталого енергетичному розвитку, що передбачає створення твердопаливних котелень. На сьогодні вони уже успішно працюють в нашому місті і допомагають економити тисячі кубометрів за рік, гріючи  бюджетні установи та житлові будинки. До слова, використовують альтернативні види палива: дерев’яну тріску та пелети.

Керівник проекту USAID зазначає, якщо Хмельницькому вдасться до 2025 року виконати в повній мірі план зі сталого енергорозвитку, місто почне економити в рази більше. І мова не тільки про держустанови – самі хмельничани будуть заощаджувати на природному газі.

Ми вам уже розповідали, як громадські активісти Хмельницького для усіх містян створили фільм «Енергоефективне місто».  Так, на прикладах реальних людей показали, як можна зберегти навколишнє середовище і економити власні кошти.

Починати потрібно з себе. Для збереження енергії вже існує чимало приладів: від енергозберігаючих лампочок до «розумних» систем, які дозволяють вмикати світло та воду тільки за присутності людини. Лише за  спільних зусиль ми можемо зробити наше місто дійсно економним та чистим , а також стати на крок ближчими до Європи.