30 років пліч-о-пліч – Хмельницький та Модесто відзначають дружній ювілей

1857
0

Модесто – місто у Сполучених Штатах Америки, штат Каліфорнія, адміністративний центр округу Станіслаус. Нині йому 147 років, і за останніми даними там проживає ледь більше 212 тис. чоловік. Проте, місто є доволі розвиненим в економічній сфері. Так, Модесто славиться своїми родючими ґрунтами та має високорозвинену сільськогосподарську промисловість. У цьому американському місті розташований найвідоміший винний експортер у Каліфорнії – Gallo Family Winery, – а також і найбільший у світі виробник пляшок для вина. Окрім того, місто пишається деякими видами сирів, оливковою олією та грецькими горіхами. А ще у 1973 там був знятий фільм «Американське графіті».

Проте, одна з найбільш значущих для нас із вами подій сталася саме 2 серпня 1987 року. Тодішня уже покійна пані мер Пеггі Менсісгер та наш Іван Бухал підписали Побратимську угоду. Як для Хмельницького, так і для Модесто, це були перші міста-побратими.

Іноземними піснями у традиційних вишиванках зустрічали заокеанських гостів у Зеленій залі. Обидві сторони радо потисли руки та презентували один одному подарунки, які символізують наші міста та культурні звичаї. Так, Хмельницький отримав кілька пляшок вина та картину із краєвидом Модесто. Ми ж вручили гостям українську сорочку, історичне фото Проскурова та Берегиню міста.

Ендріан Харрел зізналася – опісля численних візитів має чимало друзів із Хмельницького. Та ба, навіть у Модесто існує невеличка українська громада і саме співдружба дозволяє розвиватися цій спільноті всередині міста. Каже, нашу культуру там цінують та бережуть. Це бачив і Іван Бухал, що 3 десятиліття тому ставив свій підпис.

Проте, якщо говорити відверто – дружба та співпраця відбувається, здебільшого, у культурному плані та обміні досвідом, як з нашого, так і з їхнього боку. На цьому поки що й усе.

Але про це уже говоритимуть, як то кажуть, за лаштунками, можливо і сьогодні, проте не у такому офіціозі. Опісля міської ради делегація спільно рушила до історично важливого…  дерева. Тодішні підписанти заклали не лише зерно дружби, а й посадили паросток, що за цей виріс у величний дуб. Огородили зеленого красеня символічним тином.

Та це ще не усі традиційні та не зовсім заходи на честь ювілею щодо підписання побратимської угоди між Модесто та Хмельницьким. Як подарунок містянам, на Майдані встановили парклет, а стіну прикрасить ще один яскравий арт. Уже о 15:00 розпочався мистецький фестиваль, та основні заходи заплановані ближче до вечора. Про них детальніше ми вам розкажемо уже у наступному випуску.