Хмельницький – туристичний?! Усе ж, як і для кого відривали турсезон

590
0

Побачити красоти давнини та природи, доторкнутися до історії, зробити пам’ятну світлину. Те, від чого перехоплює подих. Такими словами описують подорожі. Проте, самі хмельничани скептично ставляться до туризму у рідному місті. Кажуть, хіба що на Хмельниччині.

Але, не зважаючи ні на що, 12 числа туристичний сезон у Хмельницькому таки відкрили, і пояснюють чому. В управлінні культури наголошують: так, нам не стати Львовом, проте і туризм буває різний. Спершу, кажуть, слід розглянути наше місто  як логістичний центр.

До того ж, взяли вектор на фестивалі. Так, навіть відкриття сезону співпало із другим днем ДжазФесту. Та й  Республіка цьогоріч також розгорнеться в межах обласного центру.

І  хоча статистики туристів у Хмельницькому не ведуть, на допомогу приходять краєзнавці. Іван Байдак того ж вечора провів лекцію про цікавинки Проскурова. Сам же проводить екскурсії містом і ділиться спостереженням: за час своєї діяльності цьогоріч бажаючих почути про Проскурів – чи не найбільше.

Серед інших постали і Катерина Рубчакова, Кость Міцкевич, Михайло Грушевського, Бернардо Морандо, Соломон Бард та, звісно, Богдан Хмельницький. Окрім того, на відкритті усі бажаючі могли поринути у віртуальну екскурсію містом, побачити вуличну виставку із старовинними світлинами, а також проїхатися на екскурсійному автобусі. Щоправда, хоч він і має курсувати ледь не щодень, у суботу катав пасажирів містом лише один раз, та і графік радять уточнювати особисто. Адже, від часу відкриття, в загальному орієнтуються на приватні замовлення. Зросла й ціна –  тепер квиток вартує 60 грн.

Врешті, любов до рідного міста – це, напевне, найголовніше. І лише коли люди усміхнені, щирі та добрі, а кожен перехожий може розповісти щось із історії краю, туристи захочуть приїжджати та повертатися сюди. Запрошуйте друзів та не полініться й самі познайомитись із Хмельницьким.