Хмельницькі вікіпедисти: містяни долучаються до формування Wikipedia

321
0

«Вікіпе́дія — загальнодоступна вільна багатомовна онлайн-енциклопедія, якою опікується неприбуткова організація «Фонд Вікімедіа».

Це офіційне визначення Вікіпедії із неї ж самої. Заснована у 2001 році, платформа уже налічує більше 40 млн. статей. 30 січня 2004 року з’явилася перша україномовна стаття. Створювати їй подібні можуть люди з усього світу, і серед них чимало хмельничан. От, наприклад, знайомтеся – Христина.

Так і почалося її безпосереднє знайомство з Вікіпедією, яке згодом переросло у дещо навіть більше, ніж хобі. Адже на Всеукраїнському рівні уже майже десятиліття відбуваються конкурси вікіпедистів. Зокрема, завантажені нею перші фото були виключно з Хмельницького, і тоді дівчина виборола першість за кількістю пам’яток. Згодом посягнула і на більш серйозні винагороди.

За свою творчу діяльність дівчина завантажила більше 5 тис. фотографій. А от Сергій «бере» не кількістю, а локацією. Чоловік входить до Національної спілки фотохудожників України. Про конкурс на Вікіпедії почув 3 роки тому по радіо, і з того часу захопився цим не на жарт. Тоді ж отримав 2 призових місця по Хмельницькій та Тернопільській областях. А найбільшою перемогою поки вважає 2 місце на конкурсі у Грузії.

Наразі ще бере участь у конкурсах Албанії та Хорватії. Там, каже, і конкуренція менша. В загальному, завантажують 300-400 фото, в той самий час, коли в Україні – до 40 тисяч.

Також, радо розповімо Вам історію і Аліни. Дівчина, окрім фото, є ще й активним дописувачем статей. Так, на її рахунку уже більше сотні. Займається цим уже понад 4 роки. Саме з-під її пера з’явилися статті про фонтан із лелеками та жабками біля Дитячого світу, Ботанічний сад ХНУ та Парк Заріччя.

А буквально у липні Аліна повернулася із Кіптауну, що у Південній Африці, де була на міжнародній Конференції. Усі витрати, пов’язані із участю, на себе взяв «Фонд Вікімедіа».

Тож, нехай їхній приклад буде взірцем усім і кожному – ми можемо творити історію самотужки! До кінця вересня ще триватиме конкурс «Вікі любить пам’ятки», авже згодом,  у травні, уже традиційно стартуватиме «Вікі любить землю». Не бійтеся спробувати свої сили.