Хмельничани заборгували за газ понад 600 млн. та уже в червні платитимуть більше

602
0

І знову комунальні, і знову – захмарні цифри. З усіх-усюд лунають оголошення про здешевлення газу, проте ті, хто таки придивляється до своєї платіжки, може помітити, кінцевий результат не вражає. Що ж врешті сталося? Нині хмельничани сплачують за газ 8,55. З травня планувалося суттєве здороження – аж до 9 грн. 72 коп. Проте згідно останньої постанови ціна буде плаваюча і змінюватиметься щомісяця. Окрім того, у кожній області ціна різнитиметься також через вартість транспортування газу.

Проте, ось та цифра, 9.72, буде граничною. Тобто більше за неї платити не доведеться. Так поволі починає формуватися вільний ринок споживання газу. Це та інше на прес-конференції журналістам розповіли у ТОВ “Хмельницькгаззбут”. Зокрема, не втомлюються говорити про боржників. Опалювальний період закінчився у квітні і на руках уже не по доброму вражаючі суми. Зокрема, мешканці області не доплатили за спожите 610 млн. грн.

Як вважають, борг виник з трьох причин: по-перше, збільшення ціни газу на 25% у жовтні; по-друге, кількість субсидіантів через зміни скоротилася втричі, а ще називають і монетизацію пільг. Адже майже половини із зазначеної суми, 285 млн., заборгували саме ті, хто отримує адресну допомогу від держави. І якщо до кінця червня борг не погасити, у наступному сезоні субсидію можна просто не отримати. Окрім того, вкотре погрожують злісним неплатникам відключенням. Таке повідомлення-попередження вручатимуть особисто або надсилають поштою. Лист потрібно забрати у відділенні протягом місяця.

Із 400 тисяч абонентів, які обслуговує підприємство, більшість боржників проживає у Хмельницькому, Кам’янець-Подільському, Дунаївцях та Красилові. Тож, вкотре просять розрахуватися вчасно, адже хоч це «комунальне благо» і відверто дороге – можна залишитися без нього узагалі.