Хмельничанка звинувачує прокуратуру області у неправомірному засудженні брата

1373
0

Євген Мамош родом із села Копистин, Хмельницього району. Нині чоловік перебуває у місцях позбавлення волі. Його вирок за ст. 185 – 2 роки і 10 днів. Проте, сестра та матір чоловіка уже вчетверте подають скаргу на обласну прокуратуру – мовляв, та не хоче розбиратися із давньою справою належним чином.

Каже, за послугу чоловікову заплатили 100 грн. і запевнили – криміналу немає. Це сталося у 2011-му, а за 2 роки Євгенові оголосили вирок і засудили. Родичі здивовані, бо ж мовляв, проходив як свідок, посприяв слідству, а на суді раптово став обвинуваченим.

Основне обвинувачення ґрунтувалося на визначенні вартості викраденого майна – близько 1700 грн. Проте, довідка, що підтверджує цей факт, опинилася у справі доволі дивним чином. Окрім того, саме за нею старий метал обрахували як новий швелер, що докорінно змінює справу – зауважує адвокат скаржника.

За ґрати чоловік втрапив лиш у червні цього року, опісля того, як його зупинила поліція. Рідні кажуть, до того місця проживання не змінював, ходив на роботу, але його ніхто і не шукав.

Вкотре подають позов щодо проведення повторного досудового розслідування. За три минулі рази – результату «нуль».

Представники прокуратури на суді не з’явилися, як сказали, через інше засідання. Незаконних чи хоча б підозрілих дій у справі не вбачають.

Розповідають, зі свідка в підозрюваного перекваліфікуватися чоловік не міг. Припускають, так сказав родині, аби нікого не засмучувати. А от чому тільки він отримав фактичне покарання – відповідь проста.

Із матеріалами справи заявник може ознайомитися вільно. Кажуть, прокуратура письмово мусить повідомляти лише про початок і закінчення розгляду. Стосовно сумнівної довідки поки прокоментувати нічого не можуть. Якщо суд призначить – перевірять.

Того дня суд не відбувся, перенесли на 17 серпня. Історія туманна і уже доволі таки давня. Маємо надію, що Феміда буде об’єктивна, а прокуратура таки з’ясує усі деталі. Ми ж закликаємо хмельничан вивчити свої права та не йти на підозрілі угоди.