«Хмельниччина – перша за фактичним виконанням судових рішень»: підсумки роботи юстиції-2018

357
0

Не стільки радикальними реформами, скільки продовженням реалізації існуючих. Представники територіального управління юстиції зібралися під гаслом «Ефективні зміни – результат для людей». Звітують та розповідають про позиції, у яких лідирує наша область.

Окрім того, отримали найбільшу цифру цього показника за всі роки незалежності – понад 35%. Також, саме у нашому місті заповітне «так» в рамках проекту «Шлюб за добу» сказали тисячний раз. Це трапилося 20 липня. 

А після – і за поповненням. Майже 70% молодих батьків області забирають свідоцтво одразу із пологового. На слуху також і питання аліментів. Два пакета законів «Чужих дітей не буває» надали нові механізми боротьби зі злісними неплатниками. Так, до прикладу, ганебні списки та заборони водити авто й виїжджати закордон і у 2018 дали результати. Минулоріч було стягнено понад 180 млн. грн., і ще мільйон сплатили у вигляді штрафів.

Також 23 особи ще й були притягнуті до виконання суспільно-корисних робіт, щоправда, вони вже завершили відпрацьовувати покарання. Ще один визначальний проект, який продовжили у 2018-му – «Я маю право». До нього також і долучився 33-й канал. Зокрема, протягом минулого року активно транслювалася однойменна правоосвітня програма.

Зазначають, нарешті зрушення трапилися й в нотаріальній сфері. Так, виплати державним нотаріатам зросли, і лише у нашій області зареєстровано 2 прецеденти, коли приватники повернулися на державну службу.

І наостанок – відкриття у Хмельницькому міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану сучасний офіс «Open space». Його послугами уже скористалися понад 3,5 тис. громадян.