Уже не лише у містах, а й у райцентрах: в селі Требухівці відбулося урочисте відкриття ЦНАПу

524
0

Тепер аби отримати адміністративні послуги, не доведеться даремно витрачати кошти і час. В селі Требухівці  облаштували сучасний  ЦНАП. З’явився він з ініціативи голів об’єднаної територіальної громади  та підтримки програми «U-LEAD з Європою». Адже Меджибізька ОТГ стала однією з 6 ОТГ Хмельницької області, які отримали фінансування від європейських інвесторів. Михайло Анатолійович розповідає, ідея виникла декілька років тому, та її не вдалося втілити одразу через пошук спонсорів.

В центрі надаватимуть близько 80-ти послуг, до прикладу, реєстрація мешканців, видача актів цивільного стану, консультація з питань виплат. Працювати з населенням будуть 7 спеціалістів, які попередньо пройшли цикл тренінгів, що розробили українські та шведські експерти для працівників ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах. До слова, кожен фахівець контролюватиме окрему сферу послуг.

Для жителів громади це чудовий подарунок. Адже раніше за адмінпослугами доводилось їздити до обласних або районних центрів. А тепер обслуговуватись можна у рідній ОТГ, без зайвих затрат коштів та часу.

Така зручність вартувала творцям центру понад мільйон гривень. Програма «U-LEAD з Європою» на облаштування приміщення виділила 500 тисяч гривень. Юлія Броніславівна розповідає, із казни ОТГ кошти направили саме на опалення та каналізацію.

Одразу після урочистого відкриття співробітники ЦНАПу приступили до роботи. Центр працюватиме щодня, з 9 ранку до 6 години вечора. В майбутньому планують розширити спектр можливостей, до прикладу видавати закордонні паспорти. Новий центр дозволить жителям громади отримувати адмінпослуги простіше та швидше. І завдяки такій інновації в ОТГ стати на крок ближче до системи європейського зразка, співпрацюючи з іноземними інвесторами та переймаючи у них досвід.