Такий цінний продукт за заниженою вартістю: селяни вимагають підвищення вартості молока

1065
0

Такий цінний продукт за заниженою вартістю… Старокостянтинівський район: поблизу села Самчики зібрались біля півсотні селян, аби  їх почули. Бідкаються, що тепер за молоко людям виплачують всього по 4 грн. за літр, а надалі передбачають: ціну зроблять ще меншою.

В селі живуть з молока. Зранку і до пізнього вечора доглядають за худобою, та й утримувати тварин теж вартує немало.

Народ не обдуриш. У кількох селах, які теж здають молоко на ті ж підприємства, зазначають, дають по 6 грн.; це хоч і не вища ціна, проте усе ж кращий варіант. Відтак, цим людям доводиться вживати радикальних заходів, як от сьогодні –  мешканці одразу кількох сіл перекрили дорогу.

Працюють з двома молочними підприємствами – Староконстянтинівським та молокозаводом, що у Хмільнику. Із представниками заводів, запевняють, домовитись важко. Адже і дзвонили, і листи писали, а відповіді не отримали. Та й про те, що перекриють проїжджу частину, кажуть , попереджали. Та, видно, такої зустрічі представники підприємств вирішили уникнути.

Селяни міркували над тим, щоб об’єднатися в кооператив, та й тут побоюються, що їх можуть обвести навколо пальця. Адже і з молокозаводами спершу домовленість влаштовувала, однак привела така співпраця до конфлікту. Де ж гарантії, що зі створенням кооперативу не виникне аналогічних проблем?

Важко працюючи, не отримувати за це винагороду. Людей болить те, що їхні старання не цінують. Кажуть, якщо ситуація не вирішиться – господарство доведеться продавати, адже  ні сил, ні коштів на нього звичайному селянинові не вистачить.