Доступніше до людей: чергова амбулаторія сімейної медицини з’явилася у Хмельницькому

1070
0

Для містян відкрили ще один медзаклад. Амбулаторія сімейної медицини, що розташувалася на Зарічанській, підпорядковується центру медико-санітарної допомоги № 2. Почала свою роботу ще наприкінці лютого, і уже готова приймати близько 14 тисяч пацієнтів, з яких 3 тисячі – діти. Наразі, здоров’ям містян тут опікуються 6 медиків: 2 педіатри, троє сімейних лікарів та гінеколог.

В амбулаторії створили всі умови для роботи медиків.  Облаштували реєстратуру, кабінет для щеплень, маніпуляційну  та денний стаціонар. А незабаром планують на місці робити забір крові та додати фізкабінет. Лікарі розповідають, навантаження доволі велике, адже щодня до кожного з них на свій прийом чекають від 30 до 60 хворих.

Також  виписують рецепти на препарати згідно з програмою «Доступні ліки». До слова, вона почала діяти ще в квітні 2017 року і громадяни, що хворіють на серцево-судинні і бронхіальні захворювання або діабет 2-го типу,  можуть отримати безкоштовні медикаменти.

Проте не все так «гладко». Пацієнти кажуть, головна незручність – це те, що у коридорах медичного центру не надто просторо, і навіть двом людям «розминутися» доволі важко.

Наразі, в місті працює близько 20 амбулаторій сімейної медицини, зокрема, в Гречанах та на Ружичній. А уже з квітня в лікарнях та амбулаторіях громадяни зможуть підписувати договори з сімейними лікарями, що також є  важливою ланкою медичної реформи. Та про це – розповімо пізніше.