Честь, мужність, закон: 5 років, як утворилася Національна гвардія України

167
0

Якщо заглибитися у історію, то витоки сучасної Національної гвардії можна датувати ще з 1918 р. Тоді вони носили назву Державної варти Гетьманату. Часи йшли, їхні функції збільшувалися та зменшувалися, а назви змінювалися. Серед іншого, згадують і Корпус Державної Жандармерії. Проте, звісно, це явище зникло з утворенням Російської імперії. У часи незалежної України Нацгвардія існувала перші 9 років, а згодом була розформована. І от у 2014 р. під час напруженої ситуації в Криму та на Сході вона знову відроджується. Нині до її лав входять близько 60 тис. військовослужбовців.

На території Хмельницького по вул. Будівельників дислокується військова частина 3053. До неї входить і Дмитро. У свої 27 чоловік Закінчив академію Внутрішніх військ у Харкові та приїхав служити додому.

Розповідає, спершу 4 роки провів у внутрішніх військах, а згодом їх перекваліфікували у Національну гвардію. Каже, за цей час уже відчутні зміни та видно перспективи. Серед іншого, заробітна плата сягає майже 15 тис. грн.

26 березня по усій Україні Нацгвардійці відзначають своє професійне свято. Тому, в переддень 5-ї річниці створення в більшості містах відбулися урочисті заходи. І Хмельницький – не виключення. Звучить військовий оркестр, крокує урочистий марш та демонструють  кілька одиниць техніки. От, наприклад броньовик на базі КРАЗА 53-33.

Врешті, великого розмаху захід таки не набув. Обіцяної виставки техніки зацікавлені школярі не побачили. Проте, кажуть, вдалося поспілкуватися із кількома військовими особисто.