Чим дихають Дунаївці? Результати візиту на промислові підприємства

3784
0

Нині в Дунаєвецькому районі працює близько десятка потужних промислових підприємств. І окремі з них вже давно тиснуть на болючий мозоль мешканцям – екологічний стан. Найбільше обурень викликав “Центр інноваційно-будівельних технологій”, який в народі звуть пінопластовим заводом. Громадські активісти та мешканці неодноразово оббивали пороги підприємства та судилися з фірмою. Адже, на їхню думку, таке виробництво має бути за межами міста.

Ми домовилися про зустріч із директором “Сільгосптехніки”. Оскільки саме на цій території і працює пінопластовий завод. Він показав усі необхідні дозволи і запевнив, що діяльність підприємства законна та не шкодить людям.

На противагу цьому – на підприємстві жодного разу не здійснювалася екологічна перевірка, за даними з реєстру підприємств власником фірми є громадянин Російської федерації, а проти судді, яка прийняв рішення про відновлення роботи підприємства, у прокуратурі відкрили кримінальну справу.

Ще одна справа відкрита у Дунаєвецькому відділі поліції, там же знаходиться арештоване майно. Нині завод працює, але не на повну потужність. Директор “Сільгосптехніки” заявив, що не проти перевірки, а міська рада навіть хотіла її профінансувати, однак, депутати це рішення не підтримали.

3 липня в обласній раді пообіцяли зібрати комісію, яка й займеться перевіркою діяльності заводу. Про її результати ми вам розповімо. А поки що на черзі – м’ясопереробне підприємство “Верест”. Його засновник – голова районної адміністрації Олександр Бернашевський. На момент нашого приїзду чоловік перебував у відрядженні, тож свої запитання ми ставили заступникові.

Ще минулого року Бернашевський обіцяв побудувати на підприємстві очисні споруди. Що ж, поглянемо, чи виконав обіцянку.

Усі нечистоти продовжують стікати у річку, що поруч. Доки ми спостерігали цю картину, надійшла охорона. Шлагбаум перед нашою автівкою закрили, а знімальну групу відмовилися випускати за наказом.

Василь Вікторович Магера – це один зі співзасновників “Вереста”, тож, вочевидь, охорона діяла саме за його наказом. Врешті, після дзвінка до Бернашевського, шлагбаум таки підняли. А, за його ж словами, начальника охорони уже звільнено. Очисні споруди тут таки будують. В планах – до кінця цього року завершити першу і другу чергу. Очільник району телефоном розповів, що вартість усього проекту – більше мільйона євро. Тож побачимо, чи впорається голова адміністрації, а за сумісництвом – співвласник “Вереста”, – зі своїм та іншими підприємствами району. Подробиці та результати нашого візиту дивіться у прямому ефірі 33-го вже незабаром.