Число субсидіантів Хмельницького скоротиться вдвічі

956
0

Це пані Ніна, пенсіонерка. Зачитує, у якому ж розмірі субсидію цього сезону їй нарахували. Вийшло, звісно, непогано, але при її доходах все одно далеко «не шикуватиме». Економить на усьому.

Проте, не усім так щастить. Нововведення на собі відчула Світлана Андрушко. Прийшла до центру соціальних послуг вдруге. Її син час від часу за кордоном, має свою родину, проте прописаний у матері. Виписати, каже, можливості немає. І тепер оббиває пороги, аби отримати допомогу від держави, бо без неї, каже, доволі скрутно.

На початок опалювального сезону у Хмельницькому уже призначено майже 15 тис. субсидій, в тому числі за автоматичним розрахунком. Проте, у загальному кількість одержувачів зменшилась майже вдвічі.

Тобто, майже 24 тисячі домогосподарств залишилися «поза бортом». Причини наступні: близько 16 тис. мають непрацюючих членів родини, ще майже у 5 тис. збільшились доходи, у понад 3,5 тис. сімей хтось перебуває закордоном, десь у 400-т площа більша за встановлену законом, і лише півсотні мають заборгованість.

Суперечливі випадки розглядають на спеціальній комісії. Зокрема, кожна родина може надавати довідки, що посприяють у отриманні субсидії, як от висновок ЛКК про хворобу, довідка та свідчення сусідів про те, що прописана особа фактично не проживає, довідка про офіційне проживання та роботу за кордоном.

До слова, якщо із міської казни у 2018 році було виділено на субсидії майже 500 млн. грн., то у плані бюджету на рік прийдешній ця сума також скорочується наполовину. Не надто схоже на збіг.