Чи безпечна поїздка: у якому стані хмельницькі ліфти?

461
0

Саме залізний підйомник спровокував історію, яка нещодавно сколихнула усю Україну. У Сумах ліфт із двомісячним хлопчиком у візочку раптово зірвався з 9 поверху. Дитину врятувати не вдалось.

У Хмельницькому, благо, подібних ситуацій не траплялось, але й пригод у підйомниках містянам не бракує. Вони, у найгіршому випадку, відбувались переляком та декількома годинами очікування в темряві. Проте,останнім часом, кажуть, скаржитись немає на що.

Загалом, у Хмельницькому нараховується більше 1.5 тис ліфтів. Їх планово повинні оглядати щомісяця, а то й частіше – все залежить від розпорядку обслуговуючої організації.

Усі підіймачі, як запевняють спеціалісти, у задовільному стані, відтак станом на сьогодні у місті призупинено роботу лише одного з працюючих.

Усі незручності, пов’язані з несправністю ліфта, на собі відчула Наталя. Жінка мешкає у багатоповерхівці уже багато років. Раніше разом і сином та дитячим візочком користувалась вантажним підйомником, сьогодні ж ледь тісниться у пасажирському ліфті.

Гроші, про які говорить жінка, мешканці будинку повинні зібрати на, здавалося б, досить лояльну програму. За її умовами, аби полагодити ліфт, люди повинні зібрати 10% від вартості робіт та виготовити проектно-кошторисну документацію, інші ж 90% має доплатити місто. Проте, навіть це не кожному по кишені.

Щорічно необхідні ремонтні роботи оплачують із міського бюджету. За словами начальника житлового господарства, минулого року було виділено 5 млн гривень, така ж сума й цьогоріч.

Однак, такі кошти для ремонту підйомників по усьому місту, як то кажуть, крапля в морі. До прикладу, новий ліфт відомої та перевіреної марки разом із установкою обійдеться приблизно у 1 млн гривень. Варто зауважити, що запорука хорошої та тривалої роботи механізму навіть не у грошах – часто люди власноруч доводять їх до несправності.

Тож аби не стати заручником ситуації, варто не тільки розраховувати на якість роботи інших, а й просто дотримуватись банальних правил користування ліфтом.