Чи допомогло козацьке коріння обласним депутатам написати листа на Київ?

739
0

«Твого війська ми не боїмося, землею і водою будемо битися з тобою». Ці рядки із неординарного «Листа запорожців турецькому султану». Досі вони мають велику популярність серед українців, а віднедавна і актуальність. У 17 столітті сатиричний текст став справжньою секретною зброєю козаків проти загрози, а відтак не раз вони виходили переможцями у битвах із ворогом. Невідомо, чи претендують обласні депутати називатися справжнім козацтвом, але за звання спроможних обранців ще можуть поборотися. 9 листопада вони так само писали листа на Київ. Щоправда, вони довго не могли визначитися із адресатом. Писати Президенту чи все ж Уряду.

На порядку денному газове питання, яке дуже боляче вдарить подолян по гаманцям. Для багатьох родин урядове рішення на догоду МВФ стало справжнім ножем у спину. Для депутатів, разом із тим, привід показати позицію – із народом вони чи, радше, по вуха у політиці.

4 варіанти звернення і затяжна редакція. За зачиненими дверима обранці, по одному від фракції, у пошуках компромісу, який має влаштувати всіх і політично, і по-народному. БПП та Конкретні навідріз відмовилися писати листа на ім’я Президента , решта кажуть – питання фундаментальне, і звертатися до Уряду сенсу як такого немає. Ми ж нагадаємо, якщо хтось забув: згідно з рішенням Уряду від 19 жовтня 2018 року, яке було ухвалене на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів, з 1 листопада ціна на газ для населення становитиме 8550 гривень за тисячу кубометрів, що на 23% більше. І вже навіть мови не має, що це рішення автоматично призведе до стрибка ціни на все.

Із годинним запізненням депутати виходять із кабінету і прямують на сесію. Схоже, домовилися, і звичного метання стріл один в одного не буде.

Так воно і трапилося. Обласні обранці, зібравши усю волю у кулак, та, звісно, любов до подолян, голосують. Звернення направлять до Уряду. Тим часом експерти всоте заявляють: об’єктивна вартість українського газу – максимум 2000 гривень за тисячу кубометрів.