Шкода для здоров’я та гаманця: патрульні шукали курців-порушників

211
0

На території лікарень та шкіл, стадіонах та особливо дитячих майданчиках, у під’їздах та підземках, у ресторанах та церквах, на зупинках, у гуртожитках та готелях, вокзалах, поруч міської ради… Цей список нескінченний. І у цих місцях палити ЗАСЬ. Хто не чув, чи, можливо, робить вигляд – у 2012 депутати ВР заборонили труїти людей димом від цигарок. Самі бігають, коли не сила терпіти, під Раду.

От днями хмельницькі поліцейські вийшли в рейд, бо щось хмельничани розкурилися у громадських місцях. На ловця, як то кажуть, і звір побіг – протоколи складали як гарячі пиріжки, один за одним.

Минулого року хмельницькі патрульні задокументували близько півтисячі порушників, які палили в заборонених місцях. Ще понад дві сотні містян «попались» на порушенні повторно. А вже у 19-му протоколи склали на 50 любителів почадіти на зупинці чи в під’їзді. У поліції, кажуть, штрафують не періодично, а систематично. Покарання гривнею сягає 340-ка.

За даними МОЗ, в Україні щороку помирають понад 100 тисяч курців, з них більше 10% – пасивні. Медики вважають, що звільнення громадських приміщень від тютюнового диму хоч трошки, але  поліпшить здоров’я цілої нації.