Штраф для газовиків або як Хмельничани виборювали право на вибір газових лічильників

665
0

Верховна крапка над газовою монополією. Штраф у розмірі 68 тис. грн.. та вільний вибір лічильника на розсуд користувача. Такими результатами закінчилось протистояння Антимонопольного комітету та ПАТ “Хмельницькгаз” .

Так, ще у 2015 році жителі Хмельницької області скаржились на монопольне свавілля у ПАТ «Хмельницькгаз». Підтриємство навмисне відмовляло у встановленні газових лічильників , які користувач обирав для себе сам. Лише два затвердженні екземпляри. Інші ж просто відмовлялися встановити.

Крига зрушилась вже у 2016. Тоді через звернення людей до обласного Антимонопольного комітету , хмельницьких газовиків було оштрафовано на максимально можливу тоді суму , у розмірі 68 тис гривень. Прийняти поразку стало занадто складним завданням для «газконтори». Нещодавно Верховний суд позицію комітету підтримав , та постановив : право вибору лічильника відтепер повністю у руках користувача. Слід лише зауважити, щоб той у свою чергу був внесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.

Різноманіття лічильників, які рахуватимуть ваш газ, сьогодні просто вражає. Серед них можна знайти як закордонних представників, так і вітчизняних. Заходимо на сайт, і вуаля, підібрати можна не лише за ціною та назвою, а й за кольором. Ціна лічильників, в установці яких, підприємство людям відмовляло, в середньому коливається від 500 до 700 гривень. Ті ж, які пропонували самі, вартували хмельничанам в районі 1000і.

Прокоментувати такі вимоги до приладів вимірювання та ситуацію загалом у ПАТ «Хмельницькгаз» поки відмовляються. Кажуть , питання серйозне, тому потребує більшого вивчення. Або ж, скидається на те, що поразка аж надто болюча.

Газ, питання яке болить, усіх та кожного. Та допоки одні пишуть скарги до державних установ , та намагаються вирішити питання спокійно й законно, є й ті кому терпець увірвався. Так, місяць тому нерви здали у жителя Староконстянтинова. В результаті суперечки із працівниками, чоловік взявся за сокиру та вщент розтрощив автівку «Газконтори».

Варто пам’ятати, що зловживання службовим становищем, навіть якщо воно і монопольне – до добра ще нікого не довело. Та й нагадаємо усім, що терпіння у людей не залізне і коли воно врешті вривається – непереливки стає усім.