Щоб не довелося класти зуби на полицю: ціна і якість послуг у стоматологічних клініках

837
0

До медзакладу ми звернулися з елементарною проблемою – видалення зуба. Для початку зазирнули у  віконце реєстратури, де оформили картку та отримали талончик до лікаря. Далі чекала така звична для державних лікарень черга – і її ми вистояли. Від реєстратури до прийому минуло 50 хв.

Концепція фінансування з 2 джерел – це кошти із міської скарбниці та госпрозрахунок, тобто гривні з інших надходжень, у тому числі і з кишень пацієнтів. За них й утримується поліклініка.

Аби отримати не збиткову ціну на ту чи іншу послугу, вартість вираховують. І в бухгалтерії є відповідні документи, які ми переглянули.

Друге джерело, з якого капають гривні – госпрозрахунок.

Відтак із власних надходжень стоматологія за 2017-й отримала трохи більше 3,5 мільйонів – це 30 % від  загального бюджету, а от нині це співвідношення 50/50, і це ще не останні зміни.

За рік через двері поліклініки проходить понад 180 тисяч пацієнтів, частина із них пільговики, які обслуговуються безоплатно. Також не сплачують ні копійки при невідкладній допомозі. В іншому ж разі будьте ласкаві – платіть і за матеріали, і за роботу персоналу, і за використану електрику.

Черга у обласній тягнулася трохи більше години.  Із обласної кишені на обслуговування більше 120 тисяч пацієнтів на рік виділяють 580 тисяч. На все коштів не вистачає, тому й доводиться брати плату за собівартість матеріалів, – запевняє головний лікар.

Два медзаклади – дві різні історії, але три бюджети. Ввічливість персоналу, черги, стерильність – у цьому спектрі контрасту між поліклініками ми не відчули, є відмінність у вартості, в доволі значна…. Як стверджували у департаменті охорони здоров’я, ціни на ті ж послуги у різних закладах не можуть бути однаковими, це залежить від низки факторів – від квадратних метрів, які потрібно обігріти, до  кількості лікарів і їхніх заробітних плат. Але споживачу ж цікава і якість, і ціна. Недосконалість розрахунку бюджету, чи завищена калькуляція вартості послуг? Сказати важко, впевнені ми в єдиному – навіщо платити більше…

Матеріал підготовлений з партнерами – довідкою Хмельницького ТОП 20.ua. Читайте відгуки, переглядайте рейтинги стоматологій міста тут.